Зв'яжіться з нами: 044 222 91 61

Адвокатське об'єднання

Для чого вам потрібен адвокат?

Якось у перебігу повсякденного життя ми забуваємо, що життя у сучасному суспільстві повністю або майже повністю регламентоване юридичними (правовими) нормами. Придбання пляшки у найближчому кіоску – це договір купівлі – продажу, перехід на інший бік вулиці – здійснюється за правилами дорожнього руху, придбання квитка – це договір на транспортне обслуговування, здавання речей у хімчистку чи взуття у ремонт – договір побутового замовлення. Цей перелік може бути майже безкінечним.

На превеликий жаль сучасне телебачення та ЗМІ створили адвокатам мяко кажучи не дуже позитивний імідж

У цій короткій статті ми спробуємо пояснити навіщо Вам адвокат та у яких випадках бажано звернутись до адвоката

В першу чергу : а хто такий адвокат? Адвокат – це особа, що отримала вищу юридичну освіту (спеціаліст в галузі права) а пізніше за дотримання певних умов – отримала свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю. Інакше кажучи : можна бути юристом і не бути адвокатом, але не можна бути адвокатом і не бути юристом.

Чим займається адвокат? Діяльність адвоката (обєднання адвокатів) врегульована чинним в Україні Законом «!Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Серед іншого, цим законом передбачено, що адвокат може :

  • Надавати усні та письмові консультації та розяснень із правових питань
  • Складати документи правового характеру
  • Здійснювати представництво інтересів фізичних та юридичних осіб в органах державної влади, управління, органах місцевого самоврядування, інших державних та недержавних установах підприємствах та організаціях
  • Здійснювати представництво та захист громадян та юридичних осіб у кримінальних справах
  • Здійснювати представництво та захист громадян та юридичних осіб у

Навіть це короткий та неповний перелік можливостей (повноважень) адвоката показує, що всупереч загальнопоширеній думці робота адвоката в суді є лише частиною того, що може робити і робить адвокат.

Більше того, та видима частина роботи адвоката до якої всі звикли – участь у судових засіданнях – є відносно невеликою частиною роботи адвоката.

Значна частина роботи адвоката лишається так би мовити «за кадром». Звісно «за кадром» для клієнта, але не для адвоката. Левову частку роботи адвоката складає чорнова робота : тут і пошук відповідного законодавства та судової практики, тут підготовка необхідних процесуальних або інших документів і тому подібні зовні малопомітні речі. Але саме ці непомітні складові стають основою для того, щоби справа для клієнта завершилася успіхом. Сам по собі блискучий виступ адвоката в суді можливий лише за умови проведення ось цієї чорнової роботи

Власне тому до адвоката потрібно звертатись не тоді, коли справа «у розпалі» а тоді, коли виникли лише перші ознаки можливого спору, конфлікту. А якщо йдеться про укладення договорів наприклад, то до того як Ви поставите свій підпис на договорі.

Що може і повинен зробити для Вас адвокат :

Надати пораду як саме доцільно поступити у тій чи іншій правовій ситуації

Показати простір варіантів для вирішення правової ситуації

Наскільки це можливо попередити про юридичні наслідки того чи іншого юридичного кроку

Чого не може і не повинен робити адвокат ? адвокат не може прийняти замість вас рішення у конкретній ситуації.

Приклад . Якщо Ви звертаєтеся до адвоката за порадою щодо договору страхування, то адвокат може і повинен розяснити вам зміст цього договору, вказати на можливу невідповідність договору нормам законодавства. Вказати на «підводні камені» (приховані умови)  договору. Але адвокат не може і не повинен приймати за вас рішення чи цей підписувати договір.

Яким має бути візит до адвоката. У першу чергу Ви маєте зрозуміти, що найімовірніше таких візитів буде не один. Ви також повинні для себе сформулювати проблему (питання) із якою Ви звертаєтесь до адвоката. Визначити для себе кінцеву мету ( виграш справи у суді, укладення договору на конкретних умовах, отримання усною або письмової консультації отримання висновку правового характеру щодо документів або їх проекті тощо). І не забути оголосити цю мету адвокату при зустрічі.

Було би дуже доцільним, якщо навіть для першого візиту якщо би Ви підготували документи, які стосуються вашої справи (або їх копії) . Так наприклад, якщо до вас подано позов до добре мати при собі копію позовної заяви, копії документів які додані до цієї позовної заяви, копії супровідних документів суду, які надійшли разом із цією позовною заявою, включаючи навіть конверти у яких прийшла кореспонденція.

У такому випадку навіть перший візит до адвоката стане продуктивним. Адже він складатиметься умовно із двох частин : Вашої бесіди із адвокатом де Ви зможете розповісти про Вашу проблему чи питання і попереднього вивчення адвокатом наданих Вами документів.

Загалом під час першого візиту ви несподівано для себе можете виявити, що проблема є не зовсім такою як Ви її бачили до візиту до адвоката, наслідки цієї проблеми можуть бути значно глибшими ніж Ви могли собі уявити, або навпаки – все не так трагічно, як Ви собі уявляли.

За результатами першого Вашого візиту адвокат у першому наближенні зможе сформулювати проблему так, як бачать її він та знову ж таки у першому наближенні намітити шляхи вирішення цієї проблеми.

Вважаємо, що така взаємодія між адвокатом та клієнтом є більш ефективним способом вирішення проблеми клієнта ніж консультації телефоном чи через інтернет. Кожна справа, кожна ситуація у якій звертаються до адвоката має свої особливості, свої відтінки та нюанси. Простих справ не буває – бувають складі або дуже складні. А ось виявити ці відтінки та нюанси можливо тільки у ході відвертого живого спілкування із адвокатом.

Шукайте адвоката так, як Ви би шукали для себе лікаря або священника .