Зв'яжіться з нами: 044 222 91 61

Адвокатське об'єднання

В Україні повідомляти страховикам про ДТП можна із запізненням

адвокат по дтп київВерховним Судом України було зроблено висновок щодо випадків, коли страхувальниками або водіями транспортного засобу, раніше застрахованого, що спричинило ДТП на українських дорогах, не був повідомлений про цей факт страховик, через що останній зазнав необгрунтовані витрати. ВСУ було визначено, що після того, як була проведена виплата страхового відшкодування, страховик може подати регресний позов проти  страхувальника.

Такий висновок  можна знайти в Постанові №6-1253цс16 Судової палати у цивільних справах ВСУ, винесеного 22.06.2016 року.

Підпунктами 33.1.4 п. 33.1 ст. 33 і «г» п 38.1.1 підпункту. 38.1 ст. 38 Закону України від 1 липня 2004 року №1961-IV «Про обов’язкове страхування цивільно-правової: ТОВ власників наземних транспортних засобів», що визначено ОСОБА в самі зобов’язане короткі ТЕРМІНИ в  письмовому вигляді повідомити про страховику при виникненні ДТП, і зробити це не пізніше, ніж через три доби з дня події. Таке повідомлення  являє собою одну з підстав,  для виплати страхового відшкодування. Цей обов’язок з боку водія транспортного засобу встановлено, щоб дати можливість страховику провести перевірку обставин ДТП своїми силами і виключити можливість необґрунтованих виплат.

Зі згаданих правових норм можна випливає висновок, що при відсутності своєчасного повідомлення страховика про те, що трапилося ДТП, які призвели необґрунтовані страхові виплати, може бути подано регресний позов щодо страхувальника.

При цьому якщо страхувальник або водій має документально підтверджені поважні причини, що перешкодили йому виконати свої обов’язки щодо страховика, підстав регресного позову немає.

У  справі що розглядається судом першої інстанції було встановлено, що водій фізично не міг повідомити про те, що сталося ДТП страховика, з яким було укладено відповідний договір, оскільки знаходився на лікуванні. Дана причина була аргументована відповідними документами. Також судом було встановлено, що співробітник ЗАТ «СК Провідна» отримав повідомлення про ДТП від сина відповідача, після чого зробив необґрунтований висновок, що правові підстави для виплати страхового відшкодування в формі регресу відсутні.

За посиланням ви знайдете повний текст судового рішення. І пам’ятайте, якщо вам потрібен Кваліфікований адвокат (Київ), здатний захистити ваші права і інтереси перед страховиком або, навпаки, перед страхувальником, то співробітники адвокатського об’єднання «Гранд Верітас» до ваших послуг!