Зв'яжіться з нами: 044 222 91 61

Адвокатське об'єднання

Як сплачувати податок на нерухомість

Поради адвоката: як сплачувати податок на нерухомість в Україні

послуги адвокатаГорезвісний «податок на нерухомість», введений в нашій країні в 2014 році, викликав серед українців активні обговорення та суперечливі оцінки. Однак на практиці далеко не всі відчули дію податку на своєму власному гаманці: згідно зі статистикою, податок на нерухомість оплачувало не більше 40 тисяч українців.

Справа в тому, що спочатку податок на нерухомість передбачав набір досить широких пільг і послаблень, які і вивели багато об’єктів нерухомості із зони оподаткування. Так, під податок не потрапили квартири, площа яких становить менше 120 квадратних метрів. Однак до кінця 2016 року ситуація може змінитися, і набагато більшою жителів України стануть зобов’язаними платити податок на об’єкти нерухомості, що знаходяться і в їх розпорядженні. Починають діяти нові правила, що містяться в Законі «Про внесення змін до Податкового кодексу України».

Податкові зобов’язання за 2015 рік будуть оплачуватися в повному розмірі. Податок складе 2% від мінімального рівня заробітної плати в Україні, існуючого на початку податкового періоду. Іншими словами, власникам доведеться заплатити 27 гривень за кожен «зайвий» метр. Якщо помножити цю суму на 4, то ми отримаємо максимальну суму, яку власнику звичайної трикімнатної квартири доведеться заплатити в бюджет за право мати «зайві» квадрати. Строк, що визначений для оплати податку, становить 2 місяці після дня, в який було отримано податкове повідомлення від УКРІНФОРМ.

Які категорії громадян і в якому обсязі оплачуватимуть «зайву» площу державі?

Надлишком житлової площі вважається кожен метр понад 60 квадратів квартири і понад 120 квадратів для будинку. Цікаво, що оплачувати доведеться і нежитлові приміщення, що викликало недавно бурхливу критику з боку українців. Для справедливості варто зазначити, що, хоча підстави для неї є, але безкомпромісними ці зміни законодавства назвати не можна. Згідно з тими ж змінами до Податкового кодексу, які вступили в силу в перший день 2016 року, оподаткування об’єктів нерухомості тепер не є обов’язковим. Рішення про таке оподаткування тепер приймають сільські, селищні, міські ради, і якщо конкретний міський або сільська рада своєчасно не прийме відповідне рішення, то стягування податку не буде здійснюватися. Мало того, на підставі рішення уповноваженого органу може бути прийнято рішення і зовсім не практикувати оподаткування нерухомості на території міста, селища або села. Тепер в Україні податковими засобами, пов’язаними з нерухомістю, будуть управляти громади.

Якщо громада прийняла відповідне рішення про оподаткування нерухомості, то податок з місцевих жителів буде стягуватися, але законом він буде обмежуватися в процентній ставці. Прийняті нещодавно заходи визначають, що ця ставка не перевищує 3% розміру мінімального рівня зарплати на 1 «квадрат», визначеного на початок звітного року. Фізичні особи в цьому році, як уже було зазначено, зобов’язані вносити плату за ставками, які були актуальні в 2015 році.

Несплата податку загрожує українцям штрафом: затримка оплати на місяць обернеться штрафом в розмірі 10% від загальної суми податку. Якщо термін затримки скласти більше 30 днів, то можливе нарахування ще 20 до загальної податкової ставки. Оплатити податок на нерухомість можна в будь-якому українському банку або місцевому органі самоврядування.

Якщо ви зіткнетеся з неправомірним поводженням з боку державних органів щодо оподаткування майна, досвідчений адвокат (Київ) від Grand Veritas зможе захистити ваші інтереси! Не соромтеся відстоювати власні громадянські права.