Зв'яжіться з нами: 044 222 91 61

Адвокатське об'єднання

Мін’юст хоче посилити покарання за рейдерство

юридичні новиниУ Мін’юсті зараз розробляється законопроект, при прийнятті якого в Україні помітно посилиться кримінальна відповідальність за рейдерство. Суть даного законопроекту в звуженні принципу екстериторіальності і посилення кримінальної відповідальності за факти рейдерства. У Міністерстві юстиції України відзначають, що готується проект закону спрямований на те, щоб рейдери отримували реальні терміни замість штрафів і умовного покарання.

За словами Міністра юстиції Павла Петренко, у відомстві розглядають рейдера як злочинця, який повинен відповідати за порушення норм закону реальним покаранням, перебуванням у в’язниці. При цьому відповідь перед законом повинні тримати всі учасники справи, включаючи заявника та осіб, які подають підроблені документи до реєструючого органу. Положення підготовлюваного законопроекту забезпечать ефективну превентивну норму в боротьбі з рейдерством.

У Мін’юсті впевнені, що вже після перших фактів реального тюремного покарання для реєстраторів-рейдерів число осіб, які бажають співпрацювати з злочинцями різко знизиться.

Крім того, у відомстві оцінили роботу Комісії в розгляді скарг у сфері державної реєстрації як досить успішну. Зокрема, за словами заступника міністра, кількість рейдерських захоплень впало, і це видно з офіційної статистики. Так, в 2015 році 90% захоплень успішно реалізовувалися злочинцями, а за минулий період поточного року комісією було розглянуто близько 250 скарг, з яких задоволено було близько 150: майно було повернуто в руки законних власників приблизно в 70% випадках. У свою чергу, неофіційні дані свідчать, що в 2015 році було зафіксовано близько 3 тисяч рейдерських захоплень, 2700 з яких були успішно реалізовані злочинними особами.

Міністерство юстиції України у вирішенні питання з рейдерськими захопленнями в країні планує застосовувати комплекс заходів, одним законопроектом чиновники обмежуватися не збираються. Зокрема, вже створено робочу групу, в роботу якої залучена Національна поліція, НАБУ і Міністерство внутрішніх справ. Як би там не було, але хороший адвокат (Київ) ніколи не завадить, якщо ви стаєте учасником кримінального провадження. Навіть у складній ситуації, коли загрожує кримінальний термін, не варто впадати у відчай – адвокати Grand Veritas створять потужну підтримку в суді і поза судовим розглядом.