Зв'яжіться з нами: 044 222 91 61

Адвокатське об'єднання

ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ (ПоПит)

124_bigУ цій статті ми спробуємо відповісти на найбільш поширені питання наших клієнтів як потенційних так і тих, кому вже надаємо правову допомогу.

З якого моменту мені потрібен адвокат у Києві?

Це питання із розряду : а коли мені потрібен лікар? Це вирішуєте Ви самі. Але кожен лікар та й кожен адвокат (юрист київ) скажуть вам одне й те ж – чим раніше, тим краще.
Ідеальний варіант це той коли Ви приходите до адвоката (юриста) тоді, коли тільки збираєтесь вступити у правовідносини ( укласти угоду, розпочати бізнес тощо).
Коли до Вас прийшла позовна заява із суду – Ва вже потрібнi послуги адвоката.
Коли вас викликають на допит у правоохоронні органи – навіть у якості свідка – вам потрібен адвокат.
Коли Ви самі збираєтесь подати позов до суду – Вам потрібен адвокат.
Коли Вам потрібно вирішити питання у державних органах ( наприклад звернутись до служби у справах дітей) вам потрібен адвокат.
За загальним правилом чи раніше Ви звернетесь до адвоката ( юриста) тим краще і для Вас і для Вашого адвоката (юриста). Інший варіант : мати знайомого юриста (адвоката) який можливо і не спеціалізується на конкретних справах але завжди зможе порадити колегу, який має досвід у веденні таких справ, як Ваша.

Які документи потрібно мати на зустріч із адвокатом ?

У першу чергу, це документи які посвідчують вашу особу.
Також необхідно мати документи, які стосуються справи. Все, що у у Вас є – навіть конверти у яких ці документи до Вас поступили. Адвокату далеко не завжди потрібні оригінали документів. У більшості випадків достатньо копій або навіть документів у електронному вигляді.
Порада: не бійтеся взяти із собою на зустріч із адвокатом (юристом) «зайві» документи. Юрист сам відсотрує, те, що йому може знадобитись для справи.

Скільки коштуватимуть послуги адвоката ?

Це питання ставиться не просто часто а дуже часто. І причини цього цілком зрозумілі. Але це питання виду : а скільки коштує автомобіль?
На визначення розміру гонорару адвоката ( юриста) впливає багато чинників : досвід роботи у конкретній категорії справ, досвід роботи загалом, завантаженість адвоката у даний момент часу, ургентність справи для клієнта, стадія на якій знаходиться справа у даний момент, іноді навіть час доби у якій адвокату доведеться працювати ( слідчі дії іноді проводиться і в нічний час).
Кожна справа є унікальної. Принцип такий : простих справ не буває, бувають або складні або дуже складні. В іншому випадку – якщо справа проста або здається Вам такою – Ви до адвокатів (юристів) не звертаєтесь.
Розмір гонорару адвоката визначається у кожному випадку і для кожного конкретного клієнта у першу чергу із урахуванням фактичних обставин справи.

Скільки часу триватиме розгляд справи?

У момент укладення договору про надання правової допомоги адвокат (юрист) може визначити лише дуже приблизні строки вирішення справи.
Ось конкретний приклад:
Справа № 1. У грудні 2007 року у темну пору доби громадянин Н. керуючи автомобілем із дозволеною швидкістю поза межами пішохідного переходу збив 11 річну дитину та її батька, які перебігали проїзну частину вийшовши із маршрутного таксі. У результаті батько отримав тілесні ушкодження середньої тяжкості а донька – тяжкі тілесні ушкодження.
Справа № 2. У серпні 2009 року громадянин М. керуючи автомобілем у темну пору доби поза межами пішохідного переходу збив громадянина, який перебігав проїзну частину. Від зіткнення потерпілий помер на місці пригоди..

В обох випадках водії були абсолютно тверезі, що підтверджено відповідними медичними документами.
Обидві справи здаються дуже подібними і з точки зору кваліфікації дій водіїв однотипними. Однак, якщо у першому випадку розгляд справи тривав більше 5 років, то у другому випадку – справу було завершено за два тижні.

Наведений приклад дає загальну уяву про те, наскільки великою може бути різниця у строках розгляду справи, а отже відповісти на питання про строк розгляду адвокат (юрист) на початках справи найчастіше не в змозі.
Попри це можемо з певною умовністю говорити про те, що : цивільні справи можуть розглядатись від 6 місяців до кількох років, справи господарського судочинства від 4 місяців до 1,5 року, кримінальні справи від 6 місяців до 5 років.
В любому випадку слід себе налаштувати на своєрідний «марафон». Жодна судова справа не вирішується сьогодні на сьогодні чи сьогодні на завтра.