Зв'яжіться з нами: 044 222 91 61

Адвокатське об'єднання

Зв'язатися з адвокатом
(044) 222-91-61
(099) 913-53-88
(063) 518-08-68
(098) 580-19-96

Виконання судових рішень

Право громадянина на судовий захист є одним із основних прав, гарантованих Конституцією України – Законом прямої дії. Зокрема, стаття 124 Конституції України визначає, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов’язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, об’єднаннями громадян та іншими організаціями, громадянами та юридичними особами на всій території України.
 
На сьогодні виграти справу в суді – це лише не велика частина успіху під час вирішення проблеми клієнта. Як правило, вдало відпрацьована правова позиція,  ще не є досягненням результату. На практиці адвокати, юристи та  клієнти мають проблеми виконання рішення суду, яка потребує неабияких зусиль.
 
Проаналізувавши положення законів України «Про виконавче впровадження», «Про державну виконавчу службу», зокрема щодо обсягу прав та повноважень державних виконавців, можна дійти логічного висновку: головне пред’явити виконавчий документ до органу Державної виконавчої служби (ДВС) і на цьому крапка, потім достатньо почекати, коли на рахунок стягувача надійдуть грошові кошти боржника, або коли боржник вчинить необхідні дії згідно з рішенням суду. Адже згідно із законодавством державні виконавці наділені саме таким великим обсягом прав для захисту інтересів осіб, які звертаються за примусовим виконанням судових рішень, що головне – це віддати виконавчий документ до виконавчої служби.
 
Проте, як відомо кожному, це зовсім не так і для дійсного вирішення проблеми необхідно вчинити велику кількість дій, аби механізм примусового виконання рішення суду все-таки запрацював.

Можна наводити безліч прикладів проблемних питань виконання судових рішень за наявною системою виконавчої служби, адже на сьогодні виконання судового рішення шляхом примусового виконання через органи ДВС є затяжним процесом, дає змогу боржникам ухилитись від виконання судових рішень, або якомога довше відстрочити виконання таких рішень.
 
Отже, система діяльності органів ДВС є недосконалою та вимагає реформування з метою направлення діяльності системи  на користь юридичних і фізичних осіб, а не проти.
 
Зважаючи на вище викладене,  приходимо до висновку що супроводження виконання рішень краще довірити професійним юристам, що мають досвід роботи з державною виконавчою службою.
 
• Інші юридичні послуги